list go

20 000 грн на зарплати медикам. МОЗ оголосило тотальні перевірки лікар…

페이지 정보

profile_image
작성자 Eva
댓글 0건 조회 652회 작성일 23-04-18 21:11

본문


Бекграунд. Нагадаємо, США оголосили про виділення додаткових $4,5 млрд допомоги Україні - частину коштів залучать для виплат заробітної плати медикам. Йдеться також про те, що під час реформування вторинної ланки допомоги такі ж зростання зарплат стосуватимуться і медсестер інших відділень. Тільки завдяки залученню міжнародної фінансової допомоги вдається забезпечувати стабільне фінансування програми медгарантій та своєчасну виплату зарплат понад 500 тис. Також буде забезпечено своєчасну виплату пенсій, соціальних допомог, виплати заробітних плат медикам та освітянам. За даними департаменту, по закладах охорони здоров'я Кременчука заборгованість із виплати заробітної плати відсутня, з працівниками проведено повний розрахунок і виплачено всі належні суми. За моєю інформацією, гроші були на депозиті, місяць-два їх тримали для отримання відсотків, а потім їх повертають. Мовляв, гроші лікарні мають, але керівництво їх не платить. Медичні заклади повинні мати кошти на покриття ліків, харчування, розвиток лікарні. Загалом, лікарні вже отримали дофінансування від держави на 68 мільйонів гривень. На Львівщині 20 медичних закладів отримують дофінансування за пакетом «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги». У повідомленні також йдеться, що МОЗ запровадило пакет дофінансування для медзакладів, які не спроможні самостійно виплачувати належну заробітну плату медичним працівникам.


Також міністр охорони здоров'я нагадав, що ситуація, коли медичний заклад має десятки мільйонів залишків на рахунках, а при цьому затримує зарплату працівникам або не виплачує в повному обсязі - є абсолютно неприпустимою. Адже з початку поточного року було зафіксовано непоодинокі випадки, коли лікарів та середній медичний персонал намагалися примусово перевести на 0,5 або ж 0,75 ставки, з тією метою, щоб не платити їм заробітну плату в повному обсязі. № 2 «Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров'я» з 1 січня 2022 року підвищив заробітну плату лікарям і медсестрам. 2022. Кількість робочих годин за 12 місяців - 1987 год (40-годнний робочий тиждень). Для кращого розуміння, як саме обчислюється зарплата медсестер, пропонуємо кілька робочих ситуацій з обрахунком зарплатні у кожній із них. Нарахування зарплатні старшій медсестрі здійснюється на основі відповідного її кваліфікаційному рівню тарифного розряду з 10-відсотковим підвищенням. 1500,00 грн. До мінімальної заробітної плати медсестрі доплачують як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом.


Мінімальний ЄСВ за основного працівника, який не є особою з інвалідністю, за жовтень - 1474 грн. Вищезгаданий рівень заробітної плати не є фіксованим і може бути збільшений керівником закладу охорони здоров’я шляхом встановлення доплат та надбавок з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його роботи. Гарантії щодо виплати базової заробітної плати поширюватимуться на ті медичні заклади, які мають договори із НСЗУ за Програмою медичних гарантій, при цьому їх фонд оплати праці з нарахуваннями за поточний місяць не має перевищувати 85% грошового доходу, отриманого у поточному місяці, з урахуванням накопичених залишків. На які додаткові виплати медпрацівник має право у цьому медзакладі? Медпрацівник має вищу кваліфікаційну категорію, 25-річний стаж роботи, працює за сумісництвом у медзакладі як старша медсестра і контактує із дезрозчинами. За наказом керівника закладу вона отримує доплату за роботу із дезінфекційними засобами - 10% та надбавку за вислугу років - 20% (стаж медичної роботи - 15 років). За наказом керівника закладу вона одержує доплату за розширення зони обслуговування, збільшення обсягу роботи в розмірі 30% посадового окладу та доплату за роботу із дезінфекційними засобами - 10%. Стаж медичної роботи - понад 20 років. Зарплата медсестер та інших працівників, які, виконуючи свої функціональні обов’язки, працюють з дезрозчинами, отримують 10-відсоткову доплату від суми посадового окладу.


Зарплата медсестри нараховується відповідно до Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення (наказ Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 № 308/519, далі - Умови оплати праці). Під час розрахунку нової сітки мінімальних зарплат у системі охорони здоров’я МОЗ прийняв за базову величину 5 548 зл. Нагадаємо, напередодні МОЗ повідомляло, що з початку року середня зарплата лікаря зросла на понад 30% (у порівнянні з торішнім рівнем у 18 170 грн) - до 24 150 грн. До 01.01.2021 розмір її посадового окладу становив 3649 грн, https://ukrainatoday.com.ua/iakym-bude-pidvyshchennia-zarplaty-likaria-u-2023-rotsi-v-ukraini-ostanni-novyny/ після цієї дати - 4379 грн. Працівникам, які використовують в роботі дезінфекційні засоби або прибирають туалети, керівник закладу встановлює доплату в розмірі 10% посадового місячного окладу (пп. Він акцентував на тому, що важливим є не лише те, скільки коштів лікарня отримує за Програмою медичних гарантій, а й наскільки ефективно ними розпоряджається керівник. А скільки насправді потрібно, щоби кожен медпрацівник, який надає допомогу за програмою медичних гарантій, отримував 20 тисяч гривень? В Україні зарплата лікарів на 2022 рік може бути встановлена на рівні 20 тисяч гривень, для середніх медичних працівників - та 13,5 тисячі гривень.

댓글목록

등록된 댓글이 없습니다.

ネット
予約
Body Shortcuts